Podsumowanie lipca na warszawskiej giełdzie
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Podsumowanie lipca na warszawskiej giełdzie

Indeks WIG20 w lipcu przecenił się o 3,57%.
Lipiec przebiegał na warszawskiej giełdzie po znakiem dużych fluktuacji. Indeks WIG20 pomimo dużych ruchów na poszczególnych sesjach lipca, ostatecznie zakończył miesiąc spadkiem o 3,57%. Podobna przecena miała miejsce w lipcu na akcjach spółek notowanych w indeksie mWIG40, który stracił w lipcu 3,61%.

Warszawska giełda w lipcu prezentowała się bardzo słabo na tle głównych europejskich parkietów. Dla porównania francuski CAC40 zyskał w lipcu 2,5%, natomiast na niemieckim indeksie DAX wzrosty sięgnęły prawie 6%. Z pośród spółek notowanych w warszawskim indeksie blue chipów zdecydowanie najlepiej prezentowały się akcje ukraińskiej spółki Kernel. Akcje spółki z branży spożywczej w lipcu podrożały aż o 14,78%. Realnie, po wyłączeniu kwoty dywidendy bardzo dobrze prezentowały się akcje KGHM, które na przestrzeni lipca zyskały ponad 8%. Na drugim biegunie w lipcu były akcje spółki Synthos. Walory spółki z branży chemicznej w lipcu przeceniły się o 10,62%.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50

  • logo1
  • logo2
  • logo3