Prairie Mining Limited debiutuje na GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Prairie Mining Limited debiutuje na GPW

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowały dziś akcje spółki Prairie Mining Limited. Emitent jest 477. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW oraz 14. debiutem na tym rynku w 2015 r. Wartość instrumentów wprowadzanych wynosi 111,9 mln zł.
Prairie Mining Limited to pierwsza spółka z siedzibą w Australii notowana na Głównym Rynku GPW i jednocześnie 53. zagraniczna spółka oraz drugi zagraniczny debiut na tym rynku w 2015 roku. Łącznie z rynkiem NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowanych jest już 64 zagranicznych emitentów.

Akcje Prairie Mining Limited są równolegle notowane na dwóch innych giełdach: w Sydney (Australian Securities Exchange) i Londynie (London Stock Exchange).

- Prairie Mining Limited to kolejna zagraniczna spółka, która zadebiutowała w tym roku na GPW. Emitent planuje w Polsce wieloletnie inwestycje i ten debiut świadczy o tym, że widzi korzyści ze zwiększania swojej rozpoznawalności wśród polskich inwestorów. Giełda jest doskonałym miejscem, aby dzięki transparentności budować dobry wizerunek i wiarygodność spółki - powiedział Grzegorz Zawada, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Prairie Mining Limited jest rozwijającą się spółką poszukiwawczo-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, który obejmuje zasoby węgla szacowane obecnie na 722 Mt w ramach czterech koncesji rozpoznawczych dotyczących obszaru na terenie południowo-wschodniej Polski. Łączne nakłady inwestycyjne szacowane są na 684 mln USD. Bezpośrednie zatrudnienie w nowej kopalni znajdzie do 2 000 osób, a dzięki projektowi może zostać stworzonych kolejnych 10 000 miejsc pracy.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50

  • logo1
  • logo2
  • logo3