Cyfrowy Polsat ma umowy z Mobyland i Polkomtelem
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Cyfrowy Polsat ma umowy z Mobyland i Polkomtelem

Cyfrowy Polsat zawarł umowę ze spółką Mobyland z grupy Midas, na mocy której obniżona została stawka jednostkowa za 1 MB transmisji danych. Jednocześnie spółka zamówiła od Polkomtela usługę transmisji danych o wielkości 61 mln GB - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.
W wyniku zmiany ceny 1 MB transmisji danych w umowie z Mobyland, przeliczeniu uległa wielkość pozostałego i opłaconego już, przysługującego Cyfrowemu Polsatowi pakietu danych (wynikającego z umowy zawartej między spółkami we wrześniu 2012 - PAP) do 20,1 mln GB z 17,8 mln GB.

Cyfrowy Polsat poinformował również o zawarciu umowy ramowej na świadczenie usługi transmisji danych z Polkomtelem. W jej ramach Cyfrowy Polsat złożył do Polkomtela zamówienie na usługę transmisji danych o wielkości 61 mln GB z gwarantowanym okresem ważności do 31 grudnia 2016 roku.

Zgodnie z powyższym zamówieniem Cyfrowy Polsat za świadczone usługi zapłaci Polkomtelowi 80 mln zł w 2014 roku, 120 mln zł w 2015 roku i 98 mln zł w 2016 roku.

Cyfrowy Polsat podał, że powyższe pakiety danych zabezpieczają średnioterminowe potrzeby spółki, a niższa stawka jednostkowa może "przełożyć się na szybsze tempo pozyskiwania abonentów usługi internetowej oraz większą rentowność świadczonych usług telekomunikacyjnych". (PAP)


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50

  • logo1
  • logo2
  • logo3