Madkom planuje przejęcie spółki z branży IT
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Madkom planuje przejęcie spółki z branży IT

Madkom SA, spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r., zajmująca się produkcją systemów IT dla urzędów samorządowych, podpisała list intencyjny w sprawie nabycia 51% udziałów w spółce z branży IT, świadczącej usługi z zakresu analizy finansowej dla branży hotelarskiej i medycznej. Emitent przewiduje, że finalizacja transakcji nastąpi w pierwszej połowie stycznia 2015 r. i będzie ona miała istotny wpływ na jego wyniki finansowe w kolejnych latach.
Przejmowany podmiot dysponuje własnym zestawem narzędzi analitycznych do rachunkowości zarządczej służącym do analizy finansowej, zarządzania przychodami (Revenue Management), planowania (Budgeting) oraz monitorowania działalności obiektów hotelowych, a także obiektów świadczących usługi medyczne. Zarząd Spółki ocenia, że planowana akwizycja umożliwi dywersyfikację jej przychodów oraz idealnie wpisuje się w założenia inwestycyjne w zakresie ekspansji na kolejne obszary IT. Jest ona również zbieżna z inwestycją w rynek oprogramowania dla sektora służby zdrowia. Poprzez planowaną transakcję Spółka, zamierza rozpocząć proces przejęć interesujących przedsiębiorstw działających w branży informatycznej.

„Przejmowana spółka posiada wręcz genialne rozwiązania informatyczne do analizy finansowej związanej z opłacalnością funkcjonowania hoteli oraz szpitali. Dotychczas rozwijana była przez swojego założyciela oraz fundusz kapitałowy, który zainwestował w nią ponad 740 tys. zł. W pewnej chwili, jak większość start-up’ów, spółka stanęła przed problemem dalszego rozwoju i posiadania zaplecza większego od siebie podmiotu, który gwarantuje jej stabilność oraz wsparcie, a także na swój sposób i markę. Branża, w której działa spółka, jest dość rozwojowa, gdyż w Polsce powstaje coraz więcej obiektów hotelowych i są one zarządzane coraz bardziej profesjonalnie. MADKOM posiada oddział i biuro handlowe w Krakowie, a Małopolska wiedzie prym w zakresie ilości obiektów hotelowych. W przyszłym roku rozpoczniemy także sprzedaż naszych usług związanych z tym narzędziem na rynki zagraniczne.” - mówi Grzegorz Szczechowiak, Prezes Zarządu Spółki Madkom


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50

  • logo1
  • logo2
  • logo3