Zmiana naszego stanu cywilnego bardzo często wiąże się także ze zmianami w naszych finansach. Budżet domowy trzeba odtąd prowadzić razem, a to sprawia, że wiele par decyduje się także na wspólne konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że takie działanie ma swoje dobre i złe strony.

Najlepsze wspólne konto bankowe


Pierwsze to Konto Wyższej Jakości w Alior Banku. To rachunek bez benefitów dla bankobiorców. Z 5-letnią gwarancją utrzymania warunków prowadzenia konta. A aby nic nie płacić za rachunek, jak i za kartę, należy zapewnić miesięcznie wpływ min. 2500 zł lub wykonać płatności kartą na łączną sumę 700 zł. Jeśli spełnisz, chociażby pierwszy z tych warunków. Wspólnie będziecie mogli cieszyć się darmowym kontem i nie poniesiecie opłat za karty wydane do rachunku.


Drugą opcją wartą rozważenia, jeśli chodzi o najlepsze konto wspólne, jest Konto 360°‎ w Banku Millennium. Na obecnych warunkach prowadzenia, by nic nie płacić za konto. Wystarczy zapewnić na nie comiesięczny wpływ w wysokości co najmniej 1000 zł. Oraz wykonać minimum jedną płatność każdą z kart (na dowolną sumę).


Do największych zalet kont bankowych dla dwojga należy:

  • Wspólne prawa do konta bankowego;
  • Możliwość gromadzenia wspólnych środków finansowych;
  • Możliwość założenia lokaty;
  • Podgląd na wpłacane i wypłacane środki;
  • Bardziej efektywne i sprawiedliwe gromadzenie środków;
  • Możliwość spłacania zobowiązań wspólnie;
  • Budowanie zaufania dwóch osób;
  • Wspólne zarządzanie środkami zgromadzonymi na koncie.

Konta wspólne przez Internet


Wspólne konto bankowe sprawdzi się, gdy jedna osoba ma trudności z zarządzaniem swoimi finansami. A druga jest dużo lepiej zorganizowana i potrafi utrzymać dyscyplinę w budżecie domowym.
Wspólne konto osobiste to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Do którego każdy partner ma swobodny dostęp. To znaczy, że możemy w dowolny sposób dysponować całością zgromadzonych na koncie środków pieniężnych. Wykonując takie operacje i podejmując jednakowe zobowiązania finansowe.
Procedura związana z otwarciem konta osobistego dla pary partnerów jest identyczna. Jak przy zakładaniu standardowego konta. Możemy je otworzyć wybierając się do banku dzwoniąc na infolinię lub wypełniając wniosek przez internet.

Konto dla dwóch osób


Wspólne konto osobiste to, jedna opłata za posiadanie konta. Oraz wiele innych udogodnień finansowych. Prowadzenie wspólnego rachunku ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Partnerzy mają wgląd w miesięczne zestawienie wszystkich wpływów i wydatków. Mogą ustawić automatyczne zlecenie stałe.
Wspólne konto, na które wpływa comiesięczne wynagrodzenie obojga partnerów. Daje możliwość uzyskania pewnych przywilejów bankowych (np. zwolnienie z opłat i prowizji za określone operacje). A czasem polepsza historię kredytową i zwiększa szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Konto bankowe dla dwojga


Wspólne konto osobiste to nie tylko profity. To również jednakowa odpowiedzialność za decyzje i operacje finansowe. Nawet jeżeli zostały one podjęte tylko przez jednego z partnerów (np. zablokowanie karty, zaciągnięcie kredytu).
Wspólne konto osobiste to wygodne rozwiązanie dla par. Model 2+1 – polega na podziale, w którym każdy ma swój indywidualny budżet. Zrzucacie się także do „wspólnego worka” (po równo lub proporcjonalnie do uzyskiwanego wynagrodzenia). Uzyskujemy w ten sposób odpowiednią kwotę. Służącą spłacaniu kredytu hipotecznego, opłacaniu rachunków i wydatków wspólnych. Takich jak np. utrzymanie dziecka czy wspólny wyjazd na wczasy.

Share