Kantor tradycyjny powoli przestaje być opłacalny. A z roku na rok coraz więcej klientów decyduje się na kantor internetowy. Wymiana walut online może być dobrym sposobem na oszczędzenie pieniędzy. Zwłaszcza gdy wymian dokonujemy często. Należy mieć aktywne dwa konta bankowe: jedno w złotówkach (to już pewnie masz), a drugie w walucie, którą chcesz kupić (EUR, USD, CHF, GBP). Wiele banków oferuje możliwość założenia takiego rachunku za darmo, należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Najczęściej dotyczą one wydania karty walutowej. Oraz wypłacania gotówki z zagranicznych bankomatów. Jeżeli jednak nie zamierzamy korzystać z tej opcji – podstawowe konto w zupełności wystarczy. Chcąc cieszyć się korzyściami płynącymi z wymiany walut online, trzeba być również… online. W dzisiejszych czasach nie ma z tym jednak większego problemu. W dodatku strona została zaprojektowana tak, by umożliwić sprawny zakup waluty.

Wymiana waluty przez Internet

Jednakowo z komputera, tabletu czy telefonu. Możesz więc sprawnie zajmować się finansami. Choćby podczas trwania reklam telewizyjnych, stania w kolejce czy nudnego spotkania. Wymiana walut jest pod paroma względami bezpieczniejsza niż w tradycyjny sposób. Przede wszystkim, nie ryzykujesz kradzieżą. Rabunkiem waluty w drodze do punktu wymiany walut (banku czy kantoru stacjonarnego). Nie możesz także dostać fałszywki, gdy kasjer się pomyli. Operacje dokonywane przez internet mogą się wydawać anonimowe, przezroczyste. W rzeczywistości są one bardziej rejestrowane (zostawiają większy ślad w logach serwerów). Niż transakcje fizyczne, które często zostają tylko w ulotnej pamięci uczestników.

Kto może wymieniać waluty online?

Z usług kantorów mogą korzystać osoby prywatne, prawne oraz inni.

Czego potrzeba, aby zacząć wymieniać waluty online?

Do wymieniać waluty potrzebne nam będą:

  • konto złotowe w banku;
  • konto walutowe w banku;
  • złote albo waluty obce;
  • konto w kantorze internetowym;
  • komórka, konto e-mail, komputer, dostęp do internetu.


W Walutomacie mamy do wyboru 2 opcje wymiany waluty:

  1. Wymiana przelewem Wymień za pomocą przelewu, który zrealizujesz w bankowości elektronicznej swojego banku. Wymienioną kwotę otrzymasz od razu przelewem zwrotnym na drugie konto. Spróbuj, gdy chcesz szybko wymienić środki i otrzymać wymienioną kwotę na konto bankowe.
  2. Wymiana z Portfela Portfel to Twoja elektroniczna skarbonka, umożliwiająca dowolne wpłacanie i wypłacanie środków. Dzięki temu błyskawicznie, bez oczekiwania na przelew, możesz wymienić środki. Po przeprowadzonej wymianie możesz w dowolnym momencie zlecić wypłatę środków na swoje konto. Spróbuj, gdy masz wpłacone środki do Portfela i chcesz wykonywać więcej wymian.

Wymieniaj waluty online po dobrym kursie

Wymiana walut wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim należy podkreślić: lepsze kursy, większą wygodę, oszczędność czasu. Walutomat to tylko pośrednik gwarantujący płynne oraz bezpieczne przeprowadzenie transakcji. Pobiera on za to opłatę wynoszącą 0,2%. Jeżeli robicie duże zlecenia, prowizja może być zredukowana nawet do 0,06%. Spready są mikroskopijne, wynoszą 0,5 grosza, czyli ok. 0,015% Spread na walutach to różnica pomiędzy kursem sprzedaży i kursem kupna danej waluty. Najczęściej spread jest wyrażony procentowo.

Podczas zlecania korzystając z opcji “Wymiana Przelewem”, jak i “Wymiana w Portfelu”. Wybierz “Aktualnie najlepszy kurs”. Serwis automatycznie wybierze dla Ciebie najkorzystniejszy kurs w Walutomacie. Pamiętaj, że u nas waluty Użytkownicy wymieniają między sobą. Po najkorzystniejszym kursie dostępna jest kwota niższa niż potrzebujesz. Wówczas resztę zlecenia zrealizujemy według kolejnych ofert (po kolejnych „najlepszych kursach”). Po zrealizowaniu wymiany środki zostaną zaksięgowane.

Walutomat

W Twoim Portfelu w Walutomacie lub odesłane na Twój rachunek bankowy. Przy wymianie większych kwot zalecamy wymianę po ustalonym przez siebie kursie. Kursy na rynku walutowym zmieniają. Z sekundy na sekundę. Notowania kursów są aktualizowane – najczęściej co 10,15 sekund. Walutomat to miejsce, w którym wymiana walut online nabiera nowego znaczenia. Dzięki giełdzie walut kupujesz waluty bezpośrednio od innych Klientów Walutomatu. Łatwa i szybka wymiana, najlepsze dostępne kursy wymiany. Możliwość ustalenia własnego kursu sprzedaży lub kupna. Walutomat różni się od klasycznych kantorów stacjonarnych. Giełda walut Walutomatu to gwarancja, że kupujesz bezpośrednio od innych sprzedających. Bez drogiego pośrednictwa banków i kantorów. Dlatego wymiana z Walutomatem zawsze się opłaca. Wymiana walut jest najkorzystniejszym sposobem. Na kupno lub sprzedaż dolarów, euro czy funtów. Gdy kursy walut gwałtownie rosną lub spadają. Szybka wymiana walut i dostęp do niezbędnych informacji rynkowych. To wszystko znajdziesz w Walutomacie. Kurs sprzedaży i kupna walut, średni kurs Forex, listę aktualnych ofert na giełdzie. Oraz wykres z historią kursu dla danej waluty.

Kantory online

Share